baner 1
baner 2
baner 4
baner 3

Operator pokazał pierwsze autobusy produkowane w Czechach.

2017-10-03 11:23:25

W piątek 22 września przedstawiciele Organizatora przewozów z Bielawy Małgorzata Greiner, Krzysztof Florczak i Kamila Adamska wraz z przedstawicielem konsorcjum, które będzie Operatorem komunikacji miejskiej mieli okazję zobaczyć u producenta autobusów marki SOR, w Czechach w Libchavach pierwsze nowiutkie autobusy przeznaczone na obsługę linii ZKM Bielawa. Nowe autobusy pierwszego  listopada wyjadą na linie ZKM, obecnie obsługiwane przez  dzierżoniowski PKS.  Następnym etapem będzie wymiana Operatorów na pozostałych liniach. Tam tez pojawią się nowe i nowoczesne autobusy. Podróżnych czeka więc ogromna zmiana jakościowa związana ze świadczonymi usługami przewozowymi. Nowy, ekologiczny, w 100% niskopodłogowy, przyjazny osobom niepełnosprawnym, wyposażony w portu usb, monitoring wizyjny, biletomaty i komfortowe miejsca pracy kierowców tabor zastąpi w większości bardzo wyeksploatowane, zanieczyszczające środowisko naturalne prawie dwudziestoletnie autobusy używane przez obecnych Operatorów. Zmiana taboru związana jest z przetargiem na nowych Operatorów, który zorganizował i przeprowadził Urząd Miasta Bielawy.Przetarg na świadczenie przewozów o charakterze publicznego transportu zbiorowego w latach 2017 - 2027, o wartości około 120 mln złotych rozstrzygnięty został skutecznie w połowie 2017 rok. W jego wyniku, za niewiele większą stawkę wozokilometra od płaconej operatorom ptz obecnie  organizatorowi ptz – Gminie Bielawa udało się wyłonić operatora, który zadania przewozowe będzie realizował nowym i nowoczesnym taborem. Tabor ten będzie w 100% posiadał niską podłogę.