baner 1
baner 2
baner 4
baner 3

Nowoczesne autobusy komunikacji miejskiej na terenie powiatu dzierżoniowskiego

2017-08-30 17:49:08

Po długich negocjacjach i prowadzonym od blisko dwóch lat postępowaniu przetargowym, 31 lipca miasto Bielawa, jako organizator transportu publicznego na terenie powiatu dzierżoniowskiego, podpisało z konsrcjum firm Kłosok i A21 z Żor nowe umowy przewozowe na lata 2017 – 2027. Umowy oznaczają pozytywne zmiany w obsłudze pasażerów. Już wkrótce bowiem na ulicach Bielawy i innych gmin powiatu dzierżoniowskiego (objętych porozumieniem na rzecz transportu zbiorowego) pojawią się nowe, niskowejściowe, niskopodłogowe, wyposażone w ekologoczne silniki spełniające normę EURO 6  czeskie autobusy marki SOR NB12. Zastąpią one stare i mocno wyeksploatowane pojazdy, na które narzekali pasażerowie komunikacji ZKM.